Zejtinlik
Na nekadašnjoj periferiji Soluna, danas je to siri centar grada, nalazi se groblje palih srpskih, francuskih, italijanskih, engleskih, ruskih vojnika, koji su svoježivote položili tokom proboja Solunskog fronta u I svetskom ratu.
Na mestu nekadašnje Glavne poljske bolnice srpske vojske 1916. u čijem sklopu se i nalazilo mini groblje za preminule, nastao je današnji kompleks. U doba otomanske imperije na ovom prostoru se nalazila turska pijaca za podaju ulja, pa otud i ime Zejtinlik. Danas o groblju brine, i priča priče iz davnina Đorđe Mihailović.
Srpsko groblje predstavlja centralni deo kompleksa na Zejtinliku. U njegovom centru je kapela ispod koje se nalazi kosturnica u kojoj je sahranjeno 5.580 srpskih ratnika stradalih na Solunskom frontu. Oko mauzoleja (kapele sa kosturnicom) nalazi se 10 parcela u kojima je sahranjeno 1440 srpskih ratnika. Pored toga tu su i dve zajedničke grobnice:
78 nepoznatih srpskih ratnika prenetih sa Solunskog fronta,
217 nepoznatih srpskih ratnika - zarobljenika prenetih iz Carigrada.
Pored našeg groblja, tu su jos i francusko (8.098 sahranjenih ratnika), italijansko (3.500 sahranjenih ratnika), englesko (1.350 sahranjenih ratnika), rusko (493 sahranjenih ratnika)